Opa Jan weer ‘on tour’
24 november 2025
De 84-jarige Jan Spaan uit Zutphen is al jaren een vertrouwd gezicht op markten door het hele land. Vanuit zijn vrolijke oranje kraam verkoopt hij de lekkerste braadworsten onder de naam ‘Opa Jan on Tour’.
Tot het in juni dit jaar helemaal misgaat: een auto knalt achterop zijn kraam. Jan blijft gelukkig ongedeerd, maar zijn geliefde marktwagen is total loss. De verzekering vergoedt maar een deel van de schade waardoor Jan niet alleen zijn inkomsten dreigt te verliezen, maar ook zijn sociale leven.
Toch laat Jan zich niet uit het veld slaan. Na het ongeluk heeft hij zelf een tijdelijke aanhanger met partytent in elkaar geklust. “Maar het doet af aan de beleving. Ik hou niet van half werk”, aldus Spaan. Zijn grote wens? Een echte, veilige braadworstenkar waarmee hij weer vol trots op de markt kan staan.
Jan Slagter zoekt ‘opa Jan’ op en zijn bezoek blijkt precies het steuntje in de rug dat de marktveteraan nodig heeft.
MAX Maakt Mogelijk is te zien op woensdag 26 november om 21.05 uur op NPO 2
Alle berichten